PROPOZICE/SCHEDULE

XI.FRIENDLY CUP

tradiční dostih pro whippety na váhu
v sobotu 19. 8. 2017 v Mladé Boleslavi

pořádá KCHCHADP ve spolupráci s týmem Dostihové dráhy v Mladé Boleslavi a Interdog Bohemia

• Friendly Cup whippet - váhové kategorie: Whippeti se na místě zváží a rozdělí do váhových kategorií rovnoměrně a zároveň tak, aby se zabránilo velkým váhovým rozdílům v kategorii - whippet feny - S, M, L, XL + whippet psi - S, M, L, XL
  • Friendly Cup whippet senior: váhové kategorie, rozdělení na psy a feny nebo mix, podle počtu účastníků.
  • Friendly Cup greyhound: dospělí, senioři
  • Soloracing whippet: rozdělení podle pohlaví. Pokud bude 6 a méně jedinců v pohlaví, výsledky se budou vyhlašovat jako whippet Soloracing mix.
  • Tréninkové běhy pro ostatní plemena chrtů FCI sk. X. a vyjmenovaná plemena z FCI sk. V. (budou-li více než 3 jedinci v plemeni, je možné pro něj otevřít kategorii v dostihu).

Uzávěrka přihlášek

pondělí 14.8.2017 ve 21 h

Kontakt pro zasílání přihlášek (online, poštou nebo emailem): MVDr. Kateřina Tandlerová, Veterinární klinika ABC, Koněvova 210, 130 00 Praha 3; racing.adp@gmail.com; www.fc2017.webnode.cz, www.greywhippet.cz

Přihláška musí obsahovat následující údaje: Pes: plemeno, jméno, kategorie, pohlaví, datum narození, číslo zápisu v plemenné knize, číslo licence, číslo čipu/tetování, (widerunner), u whippeta uveďte jeho hmotnost. Majitel: jméno a příjmení, bydliště, telefon, email.

Pořadatel

KCHCHADP, ve spolupráci s Interdog Bohemia Mladá Boleslav, oba jsou členy FCI prostřednictvím ČMKU.

Vedoucí dostihu: Ing. Radka Ungermanová

Personální obsazení: KCHCHADP, tým Dostihové dráhy Mladá Boleslav.

Veterinární dozor a péče: MVDr. Kateřina Tandlerová, Veterinární klinika ABC, Praha 3.

Místo dostihu

Dostihová dráha Mladá Boleslav

ulice Luční, Mladá Boleslav, GPS: N 50°25´ 4.208´´, E 14°54´ 0.603´´

Dráha: délka 345m pro malá plemena, 480m pro velká plemena, nekonečný zajíc, dvojité U, rádius 42 m, travnatý povrch

Program:

7:30 - 9:00 přejímka,

10:00 zahájení běhů,

14:00 finále,

16:00 vyhlášení výsledků, dekorování.

Typ dostihu a postupový klíč

Whippeti

Whippeti váhové kategorie, soloracing pro whippety

Greyhoundi

Dostih. Postup podle časů. 2. rozběh je fakultativní. Je-li 6 a méně psů v kategorii, běží tito jen jeden rozběh.

Postup: podle časů, 2 rozběhy, 1. - 6. nejrychlejší postupuje do finále. Pro greyhoundy je 2. běh fakultativní. Je-li 6 a méně psů v kategorii, běží tito jen jeden rozběh.

Ostatní plemena

tréninkové/licenční běhy

Podmínka účasti

Friendly Cup - dostihová licence, případně tréninková karta s minimálně 1 sóloběhem a 2 splněnými společnými běhy. Soloracing - pro whippety, s licencí i bez licence. Každý účastník absolvuje 2 běhy, časy se sčítají, určí se pořadí. Je-li 6 a méně whippetů v pohlaví, běží se Soloracing mix. Box musí být zavřený alespoň vpředu, pes běží s košíkem a dečkou.

Dostihový řád

Řád FCI pro mezinárodní dostihy chrtů a závody v coursingu. Náhubek pro všechna plemena je povinný.

Startovné

450 Kč/pes.

Senioři, Soloracing 350 Kč/pes.

Tréninkový běh 350 Kč/pes (2 běhy); rovinka 150 Kč/pes (2 běhy). Licenční běhy 200 Kč/běh.

Pes hlášený po uzávěrce nemusí být zařazen do dostihu. Pokud bude pozdě hlášený pes přijat do dostihu, startovné bude navýšeno o 300 Kč za psa. Pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout přihlášku bez udání důvodu.

Ceny

poháry, sponzorské ceny pro všechny "A" finalisty a první tři v Soloracingu.

Veterinární podmínky

Všichni psi, kteří se chtějí dostihu zúčastnit, musí být v odpovídající kondici a klinicky zdraví. Platný veterinární průkaz s platným očkováním proti vzteklině. Psi, kteří neprošli veterinární přejímkou, háravé feny a zranění psi jsou z dostihu vyloučeni. Veterinární lékař může v souladu s Mezinárodním dostihovým řádem zakázat start psa. Proti tomuto zákazu není odvolání. Ošetření zraněného psa uhradí majitel psa / osoba majitelem pověřená.

Všechny druhy dopingu jsou zakázány.

Ručení

Pořadatel ani funkcionáři neodpovídají za zrušení nebo přerušení dostihu z důvodu vyšší moci. Pořadatel ani funkcionáři rovněž neodpovídají za zranění lidí a psů. Stejně tak odmítají jakoukoliv odpovědnost v případě ztracených psů. Majitel není odpovědný za zranění jiného psa způsobené jeho psem v průběhu dostihu. Ve všech ostatních případech přebírá majitel za svého psa plnou odpovědnost.

Je zakázáno volné pobíhání psů. Prosíme majitele, aby po svých psech uklízeli.

Camping: Možný na dráze po předchozí registraci na racingmb@seznam.cz, poplatky: stan - 50,- Kč/noc, karavan (obytné auto) vč. elektriky - 100,-Kč/noc, k dispozici WC a umývárna.